DJ aparatūra un tās galvenās atšķirības

DJ aparatūra ir paredzēta muzikālo kompozīciju kvalitatīvai atskaņošanai un dažādu pasākumu vadīšanai. Tā ir visvairāk pieprasīta nakts klubos, diskotēkās, restorānos ar deju grīdu un citās tamlīdzīgās iestādēs. Tās galvenā atšķirība no parastajām muzikālajām sistēmām ir tā, kā aparatūra priekš DJ dod iespēju kombinēt un apvienot trekus manuāli, demonstrējot savas prasmes un nevainojamo muzikālo gaumi. Ar šādu tehniku nav vajadzības rīkoties ar gaismu pasākumā – tās uzdevumi ir ierobežoti tikai darbam ar skaņu.

Tehnikas daudzveidība

DJ aprīkojums ietver šādu aparatūru:

  • Atskaņotājus kompaktdiskiem un vinila platēm.
  • Mikšeru pultis.
  • Kontrollerus.
  • Austiņas.
  • Efektu procesorus.
  • Groovebox un sintezatorus.

Tāpat ir pieejamas universālās stacijas, kuras vienlaicīgi apvieno dažādu ierīču funkcijas. Šādas stacijas ir ērtas ekspluatācijā, taču nenodrošina to elastību un modernizācijas iespējas, kuras piemīt dažādu atsevišķu ierīču kombinācijai.

Mūzika tiek atskaņota no audio diskiem, vinila platēm, digitālām atmiņas ierīcēm.

Visa šī tehnika tiek izmantota, lai atskaņotu un apstrādātu muzikālās kompozīcijas tiešsaistē, t.i., tieši uzstāšanās laikā vai studiju ierakstu laikā. Aparatūra samazina vai pastiprina atsevišķas frekfences, ļauj mainīt kompozīcijas atskaņošanas ātrumu, kā arī papildināt tās ar dažādiem efektiem.

Tās pašas funkcijas nodrošina arī parastā audio aparatūra, taču DJ aparatūra sniedz papildus tehniskās iespējas. Piemēram, DJ mikšera pults var nosūtīt signālu, no neizmantotā dotajā brīdī avota, uz austiņām, lai izvēlētos nākamo treku.

Alternatīva pirkumam

DJ aprīkojums nevar būt lēts. Tā ir sarežģīta tehnika, no kuras tiek prasīta ne tikai funkcionalitāte, bet arī augsta skaņas reprodukcijas kvalitāte. Šī iemesla dēļ, nav lietderīgi iegādāties to vienreizējai vai periodiskai izmantošanai. Tādos gadījumos izdevīgāka ir DJ aparatūras īre, ar iespēju saņemt savā rīcībā mūsdienīgu tehniku ar minimāliem ieguldījumiem.

Iepazīties ar aprīkojumu, ko piedāvā DJ tehnikas noma, var atbilstošā M Lite Group mājas lapas sadaļā.