Kā pareizi organizēt skatuves izgaismošanu

Skatuve ir vienota telpa. Skaņa un gaisma ir vienādi svarīgas gan izrādei, gan šovam vai koncertam. Pareiza izgaismošana spēj novērst scenārija trūkumus, izveidot nepieciešamo atmosfēru. Liekās ēnas, aklie plankumi, zibsnīšana acīs, rada diskomfortu. Tāpēc gaismas noma ietver profesionālu gaismas ķermeņu izvietošanu.

Kompānijas “LEIMEN” speciālistu piedāvājumā ir gaismas iekārtas atbilstoši pasūtītāja prasībām. Šim procesam ir dažas svarīgas nianses.

Darbošanās ar gaismu: kopējie principi

Apgaismojuma gammai un intensitātei ir jāatbilst darbībai scenārijā. Rok-grupas koncertam gaismas iekārtas ir vienas, bet bērnu uzvedumam – pavisam citas. Galvenie principi ir šādi:

  • Skatuves izgaismojumam jābūt kā fonam kopējai darbībai.
  • Gaismas un ēnas zonas veido skatītājam pievilcīgu skatu. Cita lieta – jānomaskē dekorāciju vai pašas skatuves trūkumi.
  • Tehniskā apkalpošana ņem vērā telpas gabarītus, diennakts laiku, kad tiek montēta skatuve brīvdabā.
  • Dzīvā gaisma palīdz noturēt skatītāju uzmanību.

Visas gaismas iekārtas ir izgatavotas atbilstoši mūsdienu kvalitātes prasībām. Tās nedrīkst bojāt acis, radīt ugunsbīstamas situācijas, izdalīt uzsilstot kaitīgas vielas. Virzītie gaismas stari rada augstas precizitātes pakāpi, izceļ detaļas.

Iznomājot gaismas iekārtas, jāatcerās par elektroenerģijas ekonomiju. Mūsdienīgās lampas un gaismas diodes patērē ļoti maz elektroenerģijas. Uzstādīšana un tehniskā apkalpošana notiek atbilstoši drošības prasībām.

Prožektori un sofiti izpilda vairākas funkcijas:

  • Dod virzītu gaismas plūsmu.
  • Izceļ detaļas, dekorācijas, dziedātājus un aktierus.
  • Noskaņo skatītājus uz pareizu noti.

Palīdz noformēt scenārija videorindu.

Visas šīs nianses tiek ņemtas vērā plānojot pasākumu, ja ir nepieciešama gaismas noma.

Svarīga nianse: apgaismojuma leņķis

Tipiskās kļūdas ir pārāk zems vai pārāk augsts leņķis. Ja ir zems – iegūstam plakanu, nedabisku skatu. Augsts rada nevajadzīgas ēnas uz aktieru sejām. Ja visi apgaismojuma līdzekļi ir izvietoti teātra balkona līmenī, melnās zonas parādās uz fona sienas un dekorācijām.

Gaismas uzstādīšana ir sarežģīts uzdevums. Pasākuma tehniskā apkalpošana, ko veic mūsu kompānijas speciālisti, ņem vērā visas nianses. Kompānijā “LEIMEN” Jūs varat saņemt kompetentu konsultāciju un iznomāt skatuves aprīkojuma pilnu komplektu.